zdjęcie wykonane przez Fausto Giaccone

Krakowskie Koło Psychoanalizy Nowej Szkoły Lacanowskiej

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego: zachęcamy do przekazania nam 1% podatku: Nasz KRS - Nr 0000289067

Dowiedz się więcej na temat Koła

Ogłoszenia

W czerwcu 2021 roku Koło Krakowskie Psychoanalizy New Lacanian School zaprasza do udziału w seminariach, ul. Biskupia 10/11, 2 piętro w oficynie.

Preferowane uczestnictwo w zajęciach w formie on-line poprzez aplikację Zoom!!!

Wszystkie osoby niezaszczepione i nie ozdrowieńcy chcące wziąć udział osobisty w siedzibie Koła proszone są o wcześniejsze zgłoszenie się do koordynatorów. Ilość miejsc dla takich osób ograniczona ze względu na przepisy epidemiologiczne!!!

Seminarium "Od praktyki do teorii i z powrotem”

12 czerwiec

19.45 Spotkanie "Sytuacja kobiet i osób LGBT+ w Polsce - segregacja i modusy jouissance". Chęć uczestnictwa on-line proszę wysyłać na adres mailowy Koła Krakowskiego


Koordynator: Antoni Grzybowski

Więcej Informacji
Seminarium XVII Odwrotna strona psychoanalizy

13 czerwiec

11.00 - 15.00 Koło Krakowskie Psychoanalizy NLS serdecznie zaprasza do udziału w dalszej części seminarium opartym na XVII seminarium J. Lacana pt. Odwrotna strona psychoanalizy. Lacan prowadził to seminarium w latach 1969-1970. Tekst został opublikowany w 1991 roku (wyd. Seuil). W niedzielę będziemy studiować rozdział 9.


Koordynator: Arkadiusza Garczyński garek1@poczta.onet.pl

Więcej Informacji
Punkt Konsultacyjny

14 czerwiec

Start - 18:00 Seminarium: "Umieć radzić sobie ze swoją odpowiedzią" [Savoir y faire avec sa reponse] "Tysiąc i jedna fikcja dziecka" [ Les mille et une fictions de l`enfant] ciąg dalszy dyskusji w oparciu o książkę Philippe`a Lacadee - "Nieporozumienie wokół dziecka"


Koordynator: Małgorzata Gorzula mgorzula@op.pl

Więcej Informacji

Jesteśmy grupą afiliowaną przy europejskim stowarzyszeniu New Lacanian School (NLS) wchodzącej w skład światowej organizacji psychoanalityków lacanowskich skupiającej 9 Szkół z całego świata - Mundial de Psicoanalisis (AMP).

Cechy Ogólne

    - Stowarzyszenie Krakowskie Koło Psychoanalizy Nowej Szkoły Lacanowskiej zarejstrowano w grudniu 1998 roku po 6 latach nieformalnych działań i aktywności na rzecz budowania środowiska sprzyjającego psychoanalizie lacanowskiej w Krakowie i w Polsce.

    - Krakowskie Koło od września 2007 posiada status Pożytku Publicznego.

    - nr KRS; 0000289067.

    - Jesteśmy aktywnym członkiem Rady Psychoterapii od maja 2008 .

    Konferencje